ORLOVI OSVOJILI LIGU KONFERENCIJE: I drugi evropski trofej ide u Englesku
Dodajte Kurir u vaš Google izbor"Orlovi" iz Londona su u Lajpcigu u finalu savladali Rajo Valjekano sa 1:0 (1:0).
Jedini gol na utakmici je postigao Mateta u 51. minutu.
Ovo je istorijski prvi trofej za Kristal Palas u Evropi, a ukupno treći u 105 godina dugoj istoriji kluba. Zanimljivo je da su sva tri osvojili u poslednjih 12 meseci, pošto su prethodno osvojili FA Kup i Komjuniti Šilds.
Zanimljivo je da je Kristal Palas sticajem okolnosti igrao ovo takmičenje. Englezi su kao osvajači FA Kupa trebali da igraju Ligu Evrope, ali ih je UEFA kaznila i prebacila u niže takmičenje.
Engleski predstavnik je ligaški deo takmičenja završio na desetom mestu, a na putu do finala eliminisao je Zrinjski Mostar, AEK iz Larnake, Fjorentinu iz Firence i Šahtjor iz Donjecka.
S druge strane, Rajo Valjekano je ulaskom u finale napravio najveći uspeh u istoriji kluba iz Madrida.
Španski tim je ligaški deo završio na petoj poziciji, a potom redom eliminisao Samsun, AEK iz Atine i Strazbur. Za Rajo je ovo tek drugo evropsko učešće u istoriji kluba.
UEFA je za glavnog sudiju finala odredila italijanskog arbitra Mauricija Marijanija.
Englezi su tako osvojili i drugi evropski trofej ove sezone.
Prethodno je Aston Vila savladala Frajburg sa 3:0 u finalu Lige Evrope.
Preostaje još finale Lige šampiona, a Englezi će i tu imati predstavnika. Arsenal i Pari Sen Žermen igraju u subotu od 18 časova u Budimpešti.